Praca u podstaw

Praca u podstaw

„Wy jesteście światłem świata” (Mt 5,14) - Aby dawać światło, trzeba się spalać dla innych. Najpiękniejsze kwiaty powstają na ziemi skąpanej krwią (w cierpieniu).

Pytanie brzmi – Czy rząd, który stawia na obce korporacje jest dobry? Niestety Jarosław Kaczyński jest zbyt uległy wobec światowych elit. Należy dać młodym ludziom pieniądze na działalność gospodarczą po 150 tys. zł. Obecne dotacje po 20tys. to fikcja, za nie można co najwyżej założyć witrynę internetową, która niestety ginie w algorytmach gogla.

Drugim problemem jest lichwa. Do XII w. Kościół uważał, że dochód osiągany bez pracy jest łupem – lichwę stawiano na równi z kradzieżą, a lichwiarza oceniano surowiej niż złodzieja. Od XIV w. na skutek popieranego przez monarchię osadnictwa żydowskiego następował wzrost udziału Żydów w działalności kredytowej.

Obecnie kupując mieszkanie płacimy podwójne odsetki. Pierwsze zarabia na nas deweloper, który buduje na kredyt. Drugie odsetki płacimy od naszego kredytu mieszkaniowego. Pożyczki w bankach są natomiast dodając wszystkie opłaty na realnym poziomie 30%.

Trzecim problemem jest demoralizacja. Odpowiedzią na nią jest zwrócenie się ku Bogu – różaniec i praca u podstaw. Wspólne granie w piłkę na orlikach czy chodzenie na wspólnotę przykościelną jest możliwością zapełnienia otaczającej nas pustki.

Miłosierdzia, nie ofiary! (Mt 12, 7) Zaufaj! Wiesz co masz robić w głębi serca. Trzymaj się tego! „Panie Ty przenikasz i znasz mnie” (Psalm 139).

All comments

Leave a Reply